Norwegia – wędkarstwo morskie na wybrzeżu Helgeland

Propozycja dla maniaków morskiego łowienia – czyli baza zlokalizowana tuż nad samym brzegiem Morza Norweskiego. Do tego przestronne i zarazem bezpieczne łodzie wędkarskie uzbrojone w echosondy z GPS, plus schludne norweskie domki wędkarskie, a co najważniejsze – sprawdzone i rybne wody regionu Helgeland. Dorsze przekraczające 20 kg, a także trzycyfrowe halibuty – czyli norewski Big Game w prawdziwym wydaniu. Wędkowanie w Norwegii to obowiązkowa pozycja dla wędkarzy szczególne ceniących sobie wędkarstwo morskie.

Niekwestionowanym plusem tej oferty (oprócz ryb i niesamowitych widoków) jest to iż na najlepsze zdaniem miejscowych przewodników miejscówki wędkarskie wystarczy płynąć zaledwie 20 do 30 minut, w zależności od warunków pogodowych. Pozwala to zatem zaoszczędzić masę czasu i można dzięki temu dłużej pozostać na wodzie i oddawać się naszej pasji jeszcze intensywniej w poszukiwaniu nowych rekordowych ryb, których tu nie brakuje. Dlatego też nasza baza działa już przeszło 20 lat i jest cały czas odwiedzana przez stałych klientów

Nasz ośrodek składa się z 11 domków wędkarskich o rozmiarach od 19 do 45 m2 połączonych z przylegającym kempingiem znajdujących tuż nad samym brzegiem morza. Położenie na wybrzeżu, na południe od Sandnessjøenon w północnej Norwegii powoduje, że każdy wędkarz przyjeżdżający tutaj zazna niesamowitych wrażeń z uwagi na zasobność tutejszych wód i piękno otaczającej go natury. Ten rejon słynie z bogatych zasobów dorsza, halibuta, czarniaka, plamiaka, śledzia, makreli oraz flądry. W ciągu ostatnich kilku lat w tym rejonie zaobserwowano znaczący przyrost ilości łowionych halibutów i makreli . Większość naszych domków posiada widok na morze. Pierwsze dobre miejsca do łowienia znajdują się już 300 m. od bazy!

Nasz ośrodek to doskonała baza wypadowa nie tylko dla wędkarzy, ale również dla rodzin z dziećmi na spędzenie wspaniałych i aktywnych wakacji. Kapitalne widoki i dużo szlaków turystycznych w okolicy. Ponadto masa terenu do uprawiania wszelakiej maści sportów. Spektakularne formacje górskie, takie jak pasmo górskie ,,Siedem Sióstr’’ oraz ponad 12 000 wysepek i fiord, sprawia, że region ten jest idealnym miejscem do aktywności na świeżym powietrzu.

Łodzie:

Nasze łodzie potrzebują 10 do 25 minut do miejsc, które polecamy.Posiadamy nowoczesne, wygodne jednostki o długości 18–19 stóp(ok. 6 metrów) z silnikami o mocy 50–70 KM.Łodzie mają również GPS i sonar.

Zakwaterowanie:

Do zaoferowania dla Państwa mamy domki w schludnym i zarazem oryginalnym norweskim stylu.

Posiadamy domki cztero, a także sześcioosobowe. Każdy domek posiada wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem, salon z TV , 2 sypialnie, ogrzewanie. Na terenie ośrodka dostępne Wi-Fi .

Na kempingu Dealsøy można wypożyczyć rowery w cenie 125 NOK dziennie.

Położenie:

 • 500 km od Trondheim
 • 600 km od Oslo

Gdzie łowimy:

Baza położona jest w północnej Norwegii.

Dlaczego warto:

 • kapitalny rybostan tutejszych wód
 • baza położona tuż nad samym brzegiem morza
 • bezpieczne oraz komfortowe łodzie dla wędkarzy wyposażone w echosondy z GPS
 • klimatyczne domki urządzone norweskim stylu
 • pierwsze dobre miejsca do połowów znajdują się już ok. 300 m od bazy
 • w przypadku silnego wiatru możliwość wędkowania z brzegu
 • niesamowite widoki.

Cena:

 • 2299 zł za osobę przy 4 uczestnikach (1 łódź)
 • 2999 zł za osobę przy 4 uczestnikach (2 łodzie)
 • 2299 zł za osobę przy 6 uczestnikach (2 łodzie)
 • 1699 zł za osobę przy 8 uczestnikach

Terminy są ustalane indywidualnie dla każdej z grup.

Na każdej z naszych wypraw istniej możliwość wynajęcia przewodnika wędkarskiego.

Aktualna pogoda i mapa:

HELGELAND POGODA

Kanada – Wyprawy wędkarskie na gigantyczne jesiotry

Jak złowić szczupaka w Szwecji? – poradnik